Řešení zabezpečení objektu vychází vždy z požadavku zákazníka, dle předem stanovených bezpečnostních rizik a v souladu s platnou legislativou. Způsob řešení a rozsah systému PZTS (poplachový zabezpečovací a tísňový systém) si může stanovit zákazník sám dle svého uvážení ve spolupráci s našimi doporučeními, které vychází ze znalostí a zkušeností z mnohaleté praxe.
Návrh a instalace PZTS
Pro správný návrh zabezpečovacího systému je nezbytně nutná návštěva daného objektu. Systém PZTS (poplachový zabezpečovací a tísňový systém) obsahuje jednotlivá čidla, sirény, magnetické kontakty, infrazávory a jiné komponenty. Všechny tyto prvky je třeba navrhnout a nainstalovat tak, aby s co nejvyšší účinností detekovaly případné pokusy o narušení a zároveň aby nedocházelo k falešným poplachům. Návrh zabezpečovacího systému tedy musí brát v úvahu kromě všech hrozících rizik i všechny možnosti nechtěného narušení, například od zvěře nebo náhodného kolemjdoucího za oplocením objektu.
Vlastní instalace jednotlivých prvků systému probíhá ve venkovních prostorách přímo na fasádu objektu pomocí konzole na sloupy, nebo na oplocení. Ve vnitřních prostorách se jednotlivé prvky instalují přímo na zdi, nebo stropy objektu. Na okna a dveře se pak umísťují nejčastěji magnetické kontakty. Všechny prvky se následně připojí pomocí strukturované kabeláže do ústředny, která řídí chod celého systému a vyhodnocuje podněty z jednotlivých prvků. Instalované prvky jsou navíc seskupeny do několika okruhů podle jednotlivých částí objektu, aby bylo možné aktivovat a deaktivovat zabezpečení právě v té části objektu, která to vyžaduje.
Návrh a instalace přístupového systému
Instalace přístupového systému zasahuje do konstrukce dveří, proto je vhodné jeho návrh připravit již v rámci projektové dokumentace stavby objektu, případně v době jeho rekonstrukce. Návrh přístupového systému vychází z charakteru stavby a způsobu jeho využití.
V rámci samotné instalace je třeba propojit strukturovanou kabeláží řídící jednotky s dveřními zámky a čtečkami bezkontaktních identifikačních prvků. Řídící jednotka je kabeláží propojena také s počítačem, ve kterém je nainstalován obslužným program a uložena centrální databáze přístupových práv. Odtud si pak řídící jednotka načítá přístupová oprávnění nastavena pro jednotlivé uživatele.
Návrh a instalace EPS
Rozsah systémů EPS (elektronický požární systém) vychází z požadavků požárně bezpečnostního řešení stavby. Tyto požadavky musí být v plném rozsahu dodrženy. Na přání zákazníka je možné systém rozšířit nad rámec vyžadovaný požárně bezpečnostním řešením.
Jednotlivé prvky EPS jsou rozděleny dle stanovených požárních úseků do logických skupin.
Pro připojení jednotlivých prvků je nutné použít požárně odolné kabelové trasy, ať už se jedná o žáruvzdorné kabely, trubky nebo kabelové žlaby. Jednotlivé trasy musí splňovat normy požární odolnosti dle požárních úseků stanovených požárně bezpečnostním řešením.
Více se o zabezpečovacích systémech dozvíte na našem specializovaném webu – zabezpečovací systémy frýdek-místek